Reklama

poniedziałek, 21 maja 2012

Reflektor solarny z Biedronki

W dniach 10-16.05.2012 w Biedronce pojawił się Reflektor solarny LED. Urządzenie wyposażone jest w 3 diody LED, panel słoneczny oraz akumulatorki. Czujnik zmierzchu automatycznie włącza lampę po zmroku. Lampa ma wodoodporną obudowę (IP44).

źródło: biedronka.plNazwa reflektor jest trochę przesadzona. Lampa w rzeczywistości wygląda na dużo mniejszą niż w ulotce. Plusem jest możliwość dowolnego ustawienia lampy i panelu słonecznego. Wyłączony reflektor solarny  powinien się ładować 3 doby przed pierwszym uruchomieniem co powinno zwiększyć do maksimum pojemność akumulatorków. Po tym czasie solarna lampa może być na stałe włączona. Strumień światła to ok 5 metrów. W całkowitej ciemności lekkie światło z reflektora solarnego widać na ścianie oddalonej nawet o kilkanaście metrów. Kilka takich reflektorów może w efektowny sposób oświetlić ścieżkę w ogrodzie. Za cenę 10zł produkt jest wart polecenia.
Aktualizacja (04.05.2014 r.): Niestety reflektor solarny przestał działać. Po dokładniejszych oględzinach okazało się że zepsuł się układ ładowania.

Ulotka z Biedronki:

1 komentarz:

Jeśli nie jesteś zalogowany wybierz opcję "Komentarz jako:" następnie "Nazwa" i wpisz swoje imię lub pseudonim. Ułatwi to komunikację między użytkownikami. Obraźliwe komentarze oraz linki do stron nie na temat będą usuwane.

Reklama 2