Reklama

piątek, 25 kwietnia 2014

Modem do Internetu USB D-Link DWM-156 z Biedronki

Modem do Internetu USB D-Link DWM-156 w Biedronce jest sprzedawany od 24.04.2014 r. i kosztuje 69 zł. Pobieranie danych z prędkością do 7,2 Mb/s nie jest najlepsza zwłaszcza że w salonach telefonii komórkowej oferowane są modemy o prędkościach od 42 Mb/s do 150 Mb/s. Jeśli będziemy korzystać wyłącznie z Areo2 (max prędkość pobierania poniżej 1 Mb/s) lub w miejscach o słabym zasięgu mobilnego Internetu to ten modem w zupełności wystarczy.

Modem do Internetu USB D-Link DWM-156 z Biedronki
źródło: biedronka.pl

Modem do Internetu USB D-Link DWM-156 z Biedronki - opis:
- obsługa kart SIM wszystkich operatorów komórkowych włącznie z Areo2
- urządzenie kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS
- pobieranie danych z prędkością do 7,2 Mb/s
- pakiet data (1000 MB co miesiąc za darmo, po 4 miesiącach 3 GB za 20 zł). Należy mieć ważne konto na połączenia wychodzące. Szczegóły oraz regulamin na www.tubiedronka.pl
- interfejs USB 2.0
- wbudowane sterowniki umożliwiające instalację typu "podłącz i pracuj"
- funkcja modemu 3G umożliwiająca stosowanie z wybranymi routerami D-Link
- brak blokad: możliwość pracy z kartą SIM dowolnego operatora
- częstotliwość pracy: 900 MHz, 850 MHz, 2100 MHz, 1900 MHz, 1800 MHz
- transmisja danych: HSUPA, GPRS, EDGE

 Ulotka z Biedronki:
Modem do Internetu USB D-Link DWM-156 z Biedronki ulotka

33 komentarze:

 1. Posiadam działa rewelacyjnie :)
  Tanio więc też rozeszły się ja świeże bułeczki :) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sieć, o której mowa w artykule to Aero2

  OdpowiedzUsuń
 3. Modem obsługuje AERO2 czyli BDI ale jest niezgodny z regulaminem tej usługi. Więcej na jdtech.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mógłbyś sprecyzować dlaczego jest niezgodny z regulaminem tej usługi

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. A możesz podać bezpośredni link do regulaminu tej oferty internetu tubiedronki? Na stronie nie mogę nic takiego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.aero2.pl/resources/document/Regulaminy/Aero2_Regulamin_BDI_06_04_2013.pdf

  OdpowiedzUsuń
 6. http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html
  Tu pisze ze zgodny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę zwrócić uwagę na rubrykę K10 a poniżej dość proste wyjaśnienie tego skompilowanego problemu. Kupując modem kat 8 bedziesz miał dostęp do AERO2 ale bedziesz spowalniał całą sieć. W tej chwili modemy kat10 są w cenie niewiele wyższej od tej tutaj i chyba warto zainwestować i nie utrudniać innym i sobie korzystania z tej dobrej usługi.
   Cytat z JDtech:

   Dlaczego Aero2 żąda korzystania z HSPA kategorii 10?

   Zastanówmy się, dlaczego w ogóle Aero2 wymyśliło, żeby dodać taki wymóg do regulaminu? Oczywiście odrzucamy tu takie argumenty, jak Aero2 chciało zrobić na złość użytkownikom bezpłatnego Internetu i zniechęca ich przez zmuszanie do zakupu drogich modemów. Ten dość pochopny wniosek czasem jest podnoszony przez co bardziej zniechęconych użytkowników, ale całkiem łatwo zajrzeć firmie w technologię i zobaczyć, o co chodzi.

   Podobnie argument, że przecież dostajemy tylko 512 kbit/s, czyli 0,5 Mbit/s (w przeszłości, do 10 maja 2012 – 256 kbit/s) także nie ma znaczenia, gdyż to informuje nas o prędkości przesyłania danych z Internetu do konkretnego użytkownika, a nie o prędkości, z jaką modem komunikuje się z siecią.

   Zacznijmy od tego, że wszystkie urządzenia pracujące w standardzie UMTS i HSPA (dowolnej kategorii) działają w Aero2 poprawnie. Niezależnie od tego, czy mamy stary telefon obsługujący tylko podstawową prędkość 3G 384kbit/s, czy użyjemy najbardziej zaawansowanego modemu HSPA+ z technologią MIMO (np. Huawei E367u-2), wszystkie one zalogują się do sieci i będą mogły nawiązać połączenie z Internetem, o ile potrafią rozmawiać z siecią na częstotliwości 900 MHz (Jak sprawdzić, czy nasz telefon lub modem są zgodne z UMTS 900MHz opisałem tutaj). Czyli z punktu widzenia sieci nie ma żadnego problemu z używaniem wolniejszych modemów i to potwierdzają użytkownicy.

   Usuń
  2. Oddziaływanie wolniejszych urządzeń na pracę sieci

   Okazuje się jednak, że użycie wolniejszego modemu ma wpływ nie tylko na maksymalną prędkość, z jaką ten modem może przesyłać dane, ale w rzeczywistości wpływa na całkowitą wydajność tego fragmentu sieci. Dlaczego tak jest? To bardzo proste.

   Załóżmy, że mamy jedno jedyne urządzenie pracujące w zasięgu danego sektora stacji bazowej, które spełnia wymagania HSPA kategorii 10, a więc pracuje z prędkością 14 Mbit/s. Sytuacja jest prosta: przy maksymalnym obciążeniu sumaryczna wydajność sektora wynosi 14 Mbit/s – więcej danych nie da się przesłać w tym standardzie.

   Wyobraźmy sobie teraz, że podłączamy drugie urządzenie, które działa tylko z prędkością odpowiadającą kategorii 2, a więc 1,2Mbit/s. Jak teraz będzie działała sieć? Na szczęście nie jest tak, że cały sektor przełączy się na prędkość najwolniejszego urządzenia, ale na potrzeby drugiego będzie konieczne okresowe spowolnienie całego sektora na jego potrzeby, gdyż dane wysyłane z większą prędkością są po prostu dla niego niezrozumiałe.

   Załóżmy, że sterownik stacji bazowej przydzieli połowę czasu na pracę jednego modemu, a połowę dla drugiego (w praktyce może przełączać szybkość pracy co 2 ms). W efekcie sektor będzie przez pół sekundy nadawał z prędkością 1,2Mbit/s (czyli faktycznie prześle nie więcej, niż 0,6Mbit/s), a pozostałą połowę sekundy 14 Mbit/s (co da nam 7Mbit/s). Sumarycznie wydajność sektora spadnie z 14 Mbit/s do ledwie 7,6Mbit/s. Przez podłączenie tylko jednego wolniejszego urządzenia spowodowaliśmy spadek wydajności całego sektora o prawie połowę, a maksymalną przepustowość dla każdego z klientów dokładnie o połowę.

   Oczywiście w praktyce podział czasu jest ustalany przez zaawansowane algorytmy optymalizujące działanie sektora, a nawet potencjalnie ograniczające dostęp dla wolniejszych urządzeń, tak aby minimalizować spadek wydajności sieci. Poza tym urządzenia, które aktualnie nie przesyłają danych są po prostu odłączane od sieci szybkiej transmisji i pracują w tym czasie z podstawową prędkością UMTS.

   Jak widzimy konieczność zapewnienia obsługi wolniejszych urządzeń powoduje często znaczący spadek przepustowości sieci, co negatywnie odbija się nie tylko na statystyce działania sieci, ale przede wszystkim na szybkości obsługi innych klientów sieci, a więc także na liczbie modemów, które można jednocześnie wydajnie obsłużyć na danym obszarze – czyli ostatecznie ma to negatywny wpływ na pojemność sieci i zadowolenie klientów.

   http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chodzi-z-hspa-kategorii-10.html

   Usuń
  3. Nie ma już wymogu kategorii. Jako zalecany sprzęt na stronie podają e173

   Usuń
 7. kupiłem ten modem z zamiarem łączenia się z siecią za pomocą "tu biedronki" i patrząc na zasięg mojego telefonu, a mam numer w biedronce - plus, orange wysiadają a biedronka działa bez problemów to do zwykłego czytania maili i wiadomości to chyba wystarczy 3 GB miesięcznie? tyle daje biedronka za 20 pln.

  OdpowiedzUsuń
 8. 20zł za 3gb ? hahahha dalej dawajcie się naciągać

  OdpowiedzUsuń
 9. hahahha niech przeczyta co dają - warunki promocji - a później się kopnie kostką w w czółko jeśli potrafi hłe hłe hłe!

  OdpowiedzUsuń
 10. W play obecnie jest promocja na abonament za 9.99 z dostępem 2 gb do Internetu, umowa i promocja trwa 6 mc.
  Doskonała alternatywa dla aero 2. A do tego darmowy lte do końca roku bez limitu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taaaaaaaaaa... a te 2GB są przez cały okres umowy... to wychodzi 341 MB miesięcznie za 10 zł... dziękuję

   Usuń
  2. Faktycznie! Punkt 4.4 regulaminu. Ale lipa ten Play!! Ciekawe ile ludzi dało sie nabrać?

   Usuń
  3. W abonament i żadne raty nie wchodzę

   Usuń
 11. w orange za free net za przedłużenie umowy na 24 miesiące ,po wcześniejszym straszeniu wypowiedzeniem dostałem 7 gb za 7.99zł...tak dokładnie 7.99zł..polecam składać wypowiedzenia operatorowi !

  OdpowiedzUsuń
 12. tablet współpracuje z Androidem?

  OdpowiedzUsuń
 13. Wie ktoś może jak uruchomić ten modem żeby działało Aero2 ?? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wkładasz kartę i dodajesz apn darmowy

   Usuń
  2. tak zrobiłem następnie kliknąłem połącz i wyskoczył komunikat "wybieranie numeru nie powiodło się" wiem że tu gdzie mieszkam jest zasięg aero2

   Usuń
  3. napisz na forum jdtech w odpowiednim temacie ;)

   Usuń
 14. Mam obecnie pakiet Play Online 12GB/miesiąc za 9,95zł i śmieszy mnie ta promocja z Biedronki i orange!

  OdpowiedzUsuń
 15. modem działa super! polecam!

  OdpowiedzUsuń
 16. modemik - ok. miałem wsadzoną biedronkę i heya - żadnych problemów

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy ten modem działa na androidzie ? Może ktoś próbował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprecyzuj, chodzi Ci o włożenie karty do telefonu/tabletu pod kontrolą androida czy chcesz podpiąć cały modem do tabletu/komputera? Bo podłączanie usb do tabletu jest... śmieszne i niebezpieczne.

   Usuń
  2. Chodziło mu pewnie o podłączenie modemu z kartą (np. Aero 2 lub jakąkolwiek inną) do tabletu. Co do pytania: sterowniki przełączające w tryb modem-only mają niby ten modem, ale są podobno jakieś problemy, więc trudno powiedzieć czy będzie działać dopóki ktoś nie sprawdzi.

   Usuń
 18. Co piszesz o abonamencie w Pleju jak właśnie nikt nie chce ABONAMENTU

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś zalogowany wybierz opcję "Komentarz jako:" następnie "Nazwa" i wpisz swoje imię lub pseudonim. Ułatwi to komunikację między użytkownikami. Obraźliwe komentarze oraz linki do stron nie na temat będą usuwane.

Reklama 2