Reklama

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Stacja pogodowa z Biedronki

Stacja pogodowa w Biedronce jest sprzedawana od 19.01.2015 r. i kosztuje niecałe 36 zł. Stacja pogodowa posiada wskaźnik temperatury zewnętrznej, wewnętrznej oraz wilgotności.

Stacja pogodowa z Biedronki
źródło: biedronka.pl

Stacja pogodowa z Biedronki - opis:
- wskaźnik temperatury zewnętrznej, wewnętrznej oraz wilgotności
- wbudowany zegar, kalendarz oraz ikony prognozowanej pogody
- funkcja alarmu i drzemki
- w zestawie bezprzewodowy czujnik zewnętrzny do postawienia lub powieszenia
- zasięg urządzenia: 33 m (w terenie bez przeszkód)


42 komentarze:

  1. Czy wie ktoś jaki zakres temperatur ma ta stacja? Jedna z biedronki umierała przy -10 na zewnątrz...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nadajnik: -25C do 55C.
      Odbiornik: 0C do 45C.

      Mam i tą wcześniejsza stacje i mimo temperatur np. -16C działa ok.

      Usuń
    2. A może to problem zasilania był?
      Baterie nieraz nie wytrzymują ujemnych stopni.
      Ja w swojej od kilku lat nie miałem wprawdzie takiego problemu, ale przy słabszych bateriach wskażnik niekiedy sygnalizował "do wymiany", ocieplenie i bateria OK.

      Usuń
    3. Mam wcześniejszą stacje pogodową -10 czujnik dalej chodzi . Spadł z płotu klapka z tyłu się odtworzyła od baterii deszcz padał ... dalej chodzi :)

      Usuń
  2. A jak z prognozowaniem pogody?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj to wiadomo że jest bardzo uboga funkcja, pewnie bardziej bajer :)
      Ja kupiłem bo mierzy wilgotność :)
      Co do prognozowania, wg instrukcji: Pogoda prognozowana jest na podstawie odczytów temperatury i wilgotności. Nie ma gwarancji dokładności prognozowania, gdyż na wynik może mieć wpływ wiele rożnych... blebleble'

      Usuń
    2. Gdyby był jeszcze chociaż pseudopomiar ciśnienia to już może prognoza byłaby lepsza niż z TV.
      Do prognozy najlepiej coś z barometrem.

      Usuń
  3. Stacja ma moim zdaniem 2 wady: Trzeba wciskać przycisk żeby się podświetliła, inaczej słabo cokolwiek widać, chociaż zrozumiałe że jest to ze względu na oszczędność baterii (w droższych stacjach jest podobne rozwiązanie).
    Szkoda też że nie wyświetla w tym samym czasie temp. na zewnątrz i wewnątrz, trzeba z tylu małym przyciskiem to przełączać, a wtedy wcisnąć ten przycisk jeszcze parę razy, ponieważ po wyświetleniu temp. na zewnątrz później wyświetla temperatury z czujnika na kanale 2 a później z czujnika na kanale 3. Oczywiście w zestawie mamy 1 czujnik i ustawiamy mu dowolny kanał, ale żeby wyświetlić z niego temp. musimy sie przeklinać poprzez pozostałe.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma czasem opcji automatycznej zmiany, tj. 1-2-3 lub 1-2 itd.?
      Czy czujnika się nie paruje w tej stacji?
      W mojej stacji (inny model) jest taka funkcja, a gdy złapie czujnik sąsiadów (dosyć odległy na szczęście) to wystarczy go usunąć/anulować i jest tylko 1 w "przewijaniu".

      Usuń
  4. zaryzykowalem i zakupilem stacje ze wzgledu na stosunek ceny do oferowanych funkcji (pomiar temperatury + wilgotonosci + czujnik zewn). Balem sie wlasnie o wyswietlacz, a jak zobaczylem w sklepie przycisk "light" to zapalila mi sie zarowka i zastanawialem sie czy kupic (zalezalo mi aby stacja pelnila rowniez funkcje nocnego zegarka), no i niestety sie zawiodlem, wyswietlacz jest strasznie ciemny, gdyby podswietlenie bylo na stale byloby super a tak zastanawiam sie czy jej nie zwrocic.

    Czy wiecie moze czy jest taka opcja w biedronce?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przerobić:P mały zasilacz i podłączyć podświetlanie na stałe ;P i w gniazdko, tak da się oddać;) Mi się zawsze udawało:)

      Usuń
  5. Niestety to jest jedynie zegarek z alarmem. Na dodatek zupełnie niewidoczne dane na ekranie bez podświetlenia przyciskiem. Czujnik nie nadaje się do umieszczenia na zewnątrz ponieważ nie jest szczelny. Nie mogę tego czujnika uruchomić, stacja "szuka" sygnału i nie może nawiązać połączenia mimo zmian kanałów. Nie wiem czy ta dioda na czujniku ma się zaświecić ? Może ktoś coś mi poradzi ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niekiedy to trochę trwa.
      Jeśli jest dioda na nadjniku to może tak zaskoczy:
      - włącz stację aby szukała;
      - "podgrzej" czujnik, wystarczy schłodzony za oknem ogrzać rękoma i gdy "mrugnie" to powinien sparować - tak ja niekiedy przyspieszam, ale może to zależeć od czujnika, ten co mam nadaje częściej gdy zarejestruje wzrost temperatury.
      Ze szczelnością to różnie bywa, niekiedy ma otwory do pomiaru, ale płytka z elektroniką zabezpieczona.

      Usuń
    2. Dzięki za radę... czujnik zaskoczył...

      Usuń
  6. kupiłem i nie czyta sygnału czujnika, tylko stale pokazuje 25,1 zew. dzisiaj do wymiany.

    OdpowiedzUsuń
  7. Przerobiłem tą stację tak, że podświetlanie ma na stałe i tak jest OK. Logika w odbiorniku zasilana jest tylko z dwóch paluszków, trzecia bateria używana jest do uzyskania 4.5V na podświetlenie. Obniżyłem napięcie podświetlenia również do 3V - jedna bateria wyleciała. Zobaczymy na jak długo wystarczy baterii. Jak szybko będą padać, to dorobię mały zasilacz.

    OdpowiedzUsuń
  8. Zasilanie LEDa jest na stałe podłączone do plusa baterii - przeniosłem o jedno ogniwo niżej - tam gdzie plus zasilania logiki, tak że trzecia bateria jest niepotrzebna. Minus LEDa jest podłączony na płytce do miejsca oznaczonego LED - przeniosłem go przed tranzystor sterujący i tyle. Działa na razie od rana i wszystko jest OK, ale pewnie tak czy inaczej za jakiś czas podłącze na stałe pod zasilacz 3V.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jak myslisz, ile na dwoch bateriach powinna stacja podzialac?

      Usuń
    2. Ciekawy pomysł, może też przerobię... tylko jestem zielony w temacie elektroniki... hm... to już nie te czasy gdy używałem lutownicy do napraw RTF.

      Usuń
    3. Zmierzyłem na szybko i wychodzi, że po mojej przeróbce podświetlanie ciągnie jakieś 2-3mA a elektronika 2mA. Czyli z podświetlaniem pociągnie jakieś 2-3 razy krócej niż bez. Obawiam się jednak, że nawet bez podświetlania baterie wystarczą na jakiś miesiąc, więc tak czy inaczej będzie zasilacz.

      Usuń
  9. co z prognozą pogody ? U mnie słoneczko a na zewnątrz pada od 3 dni.

    OdpowiedzUsuń
  10. jak podłączyć świecenie wyświetlacza na stale???

    OdpowiedzUsuń
  11. U mnie też już świeci na stałe. I też na razie na bateriach. I też będzie zasilacz, już oglądam na allegro jakiś tani.

    OdpowiedzUsuń
  12. Stacja 35. zasilacz 10 ;-D Lepsza stacja 50.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo ja wiem... za 50 też ciężko coś sensownego kupić. Ta przynajmniej ładnie wygląda z podświetleniem, pokazuje mi temperaturę na zewnątrz i wilgotność w mieszkaniu - a na tym mi zależy. Zasilacz z przerobionej starej ładowarki za darmoszkę :) A sensowna prognoza pogody na meteo :] btw, na alledrogo takie stacje są za 46 pln.

      Usuń
  13. to że ładnie wygląda nie znaczy że dobrze wskazuje , w mojej np. zew temp. zaniża o 2 st. w porównaniu z 3ma innymi term-mi

    OdpowiedzUsuń
  14. Stacja beznadziejna bo bez podswietlenia przyciskiem nic nie widac. Do tego nie pokazuje naraz wskazan wew i zew. Zegar nie jest dcf tylko ustawiany recznie. Ogolnie szjas i bede chcial zwrocic do biedry

    OdpowiedzUsuń
  15. anonimowy, gdzie podłączyć ten minus od diody, który to jest ten tranzystor, jakim symbolem jest oznaczony na płytce?

    OdpowiedzUsuń
  16. a mozna zwrocic skoro rozwaliłem opakowanie ;) ale jest.

    OdpowiedzUsuń
  17. Moze jakiś video film jak przerobić na stale stacje??

    OdpowiedzUsuń
  18. czujnik wilgotnosci jest w stacji czy w czujniku dodatkowym?

    OdpowiedzUsuń
  19. Przyłączam się do prośby o filmik instruktażowy jak przerobić na stałe podświetlenie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja też poproszę o ten filmik bo też kupiłam tom stacje pogodową i mi nie świeci ekran trzeba nacisnąć

      Usuń
    2. Również prosiłbym o filmik instruktażowy.

      Usuń
    3. ponieważ nie jestem elektronikiem i mam g... lutownice zabrałem się za robotę z pewnymi obawami
      1) rozkręcam obudowę (oczywiście bez baterii)
      2) odkręcam mocowania płytki drukowanej
      3) odcinam przewód uziemienia przy lucie oznaczonym LED (można odlutować, ale jak już wspomniałem nie mam dobrej lutownicy i bałem się przegrzać jakiś układ)
      4) trzeba dolutować ten sam drucik do lutu z uziemieniem elektroniki GND (ja w obawie przed przegrzaniem układu, dorobiłem i przedłużyłem drucik i dolutowałem go bezpośrednio do złącza przy baterii, z którego wychodzi drucik uziemienia elektroniki)
      i już budzik świeci cały czas
      5) teoretycznie możnaby wlutować przełącznik, żeby właczać lub wyłaczać stałe podświetlenie

      Usuń
  20. Temperatura zewnętrzna zaniżona o 2-3 stopnie.Czy jest możliwość korekcji poprzez jakiś rezystor nastawny w czujniku lub stacji pogodowej ?Może jest jakaś regulacja likwidująca błąd pomiaru temperatury.Próbowałem wyprowadzenie zasilania poprzez wyjęcie baterii z czujnika do mieszkania i podłączenie ich cienkimi przewodami(baterii z czujnikiem) Nic to nie dało.

    OdpowiedzUsuń
  21. A czy ta dioda musi zapalić się na czerwono i sygnał zapalić na stałe bo wymieniłem juz druga i tylko raz miało i nic się nie dzieje

    OdpowiedzUsuń
  22. Raz migło na czerwono I nic się nie dzieje

    OdpowiedzUsuń
  23. Ten nadajnik wystawić trzeba za okno?

    OdpowiedzUsuń
  24. U mnie w tej stacji zewnętrzny czujnik zaniża temp. o 7s. lipa. Jutro oddaje tylko nie wiem czy się da bo wywaliłem opakowanie.

    OdpowiedzUsuń
  25. zastanawiam sie nad zakupem tej stacji. Zalezy mi glownie na pomiarze wilgotnosci. Jak z jej dokladnoscia? Macie porownanie z innymi stacjami lub higrometrami?
    Jaki jest zakres pomiarow wilgotnosci podany przez producenta? No z jaka dokladnoscia wg. producenta mierzona jest wilgotnosc i temperatura?

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś zalogowany wybierz opcję "Komentarz jako:" następnie "Nazwa" i wpisz swoje imię lub pseudonim. Ułatwi to komunikację między użytkownikami. Obraźliwe komentarze oraz linki do stron nie na temat będą usuwane.

Reklama 2