Reklama

wtorek, 18 sierpnia 2015

Uwaga na książki dla dzieci z Biedronki

W sklepach Biedronka można kupić "Mały słownik ważnych pojęć". Przeglądając książkę przeznaczoną dla dzieci można się zdziwić. Pośród "ważnych pojęć" są np. takie słowa jak "homofob" czy "homoseksualista". Homofob jest zdefiniowany jako "ktoś, kto nie lubi homoseksualistów" i zilustrowano go jako kogoś negatywnego, czerwonego ze złości człowieczka. Rysunek przedstawiający homoseksualistki spacerujące z pieskiem i roześmiane kreuje te postacie pozytywnie w oczach dziecka.

Mały słownik ważnych pojęć z Biedronki
źródło: Fundacja Mamy i Taty/Facebook

Właściciel sieci Biedronka wydał oświadczenie w sprawie sprzedawanej w Biedronkach książki:
Jesteśmy siecią handlową i nie jest naszą rolą propagowanie lub polemika z ideologiami. Stanowczo odrzucamy takie zarzuty. Oczywiście, jako dystrybutor, weryfikujemy oferowane towary, również książki, pod kątem zgodności z polskim prawem i staramy się, aby z perspektywy ogółu odbiorców nie wzbudzały istotnych kontrowersji.

W sklepie przeglądajmy dokładnie jakie książki kupujemy naszym dzieciom.

12 komentarzy:

 1. Przecież to zwykła definicja. Nic więcej. To encyklopedii też już nie wolno kupić dziecku? Opamiętajcie się ludzie.

  Ja swojemu dziecku z przekory kupię tą książeczkę. By było mądre i wiedziało o czym dorośli rozmawiają a nie było zacofane i wstydziło się, jak koledzy z podwórka spytają się "a wiesz co to... ". A ono, że nie i wszyscy w śmiech. Z mojego dziecka.

  Ja tam chcę by moje dzieci były mądre.

  PS.
  Homoseksualizm jest normalny. Wg WHO to tzw. wariant normy, np. jak kolor tęczówki czy leworęczność (dawniej palono ich za tą "nienormalność" na stosie. dziś powinniśmy?).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale homofob jest czerwony ze złości gdy widzi homoseksualistów

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie powinno być też słowo heterofob - to ktoś kto nie lubi normalnych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tragedia! Dobrze, że do książki nie dołączają homoseksualisty gratis! To by dopiero była "promocja homoseksualizmu"

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za ostrzeżenie. Nie zamierzam płacic za homopropagandę, sączoną powoli i nieustannie (co jak widać daje efekt, bo od razu zawyły tu dewoty 'postępu'). WHO jest organizacją upolitycznioną, podpieranie sie nią w temacie homoseksualizmu, to jak bezkrytyczne przyjmowanie hipotez Kinseya, który gros swoich 'badan' nad seksualnością prowadził w więzieniach, o czym rózne dewoty postępu dziwnie nie wiedzą.
  Jeszcze raz dzięki za info i glowa do góry.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co ten wpis dotyczący książki ma wspólnego z tematyką tego bloga ... chyba ten blog powinien trzymać się z daleka od wiary i od tego kto ma jakie preferencje ... wszystko rozumiem każdy ma różne poglądy, ale to się już robi żałosne ... żyjemy przecież ponoć w "wolnym" kraju ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię zaglądać na tą listę produktów, jednak narzucanie osobistych poglądów, obojętnie jakiego ukierunkowania, mija się w moich oczach z dotychczasowym charakterem strony.

  Rozumiał bym ostrzeżenie przed "totalnym bublem" lub niebezpiecznymi wręcz przedmiotami, jednak ten wpis to wieśniacze buractwo świadczące o ograniczonym horyzoncie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dostaliśmy tą opinię od czytelnika jako ciekawostka. Każdy może dodać opinię na temat dowolnego produktów z Biedronki. Zakładka http://produkty-z-bdr.blogspot.com/p/dodaj-opinie.html istnieje od dawna i czasami ktoś z niej korzysta i wysyła nam tekst. To, że czytelnik opisał to tak a nie inaczej to jego poglądy. Nie każdy będzie się z tym zgadzał dlatego jest możliwość komentowania każdego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Unknown
  Widzę że jesteś z tych tolerancyjnych którym kończy się tolerancja jak ktoś ma inne poglądy. Przyjmij prawdę to na klate :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakaz pedałowania!
  To Biedra się podpisała. Pewnie lobby homosiowe dopłaciło nie mało i wydawcy i sprzedawcy.
  Skończone z tym WHO bo każdy normalny wie że to gremium to wydmucha.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Unknow
   BAN za pomawianie admina :)

   Usuń

Reklama 2