Reklama

wtorek, 26 stycznia 2016

Mrożony stek z marlina wycofany ze sprzedaży

Zbyt duże stężenie rtęci może być w steku z marlina hiszpańskiego o numerze partii 43701. „Biedronka”, w której można było kupić tę rybę, apeluje o zwracanie towaru.


Oświadczenie Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela "Biedronki", dla radiozet.pl:
"Potwierdzamy, że 19 stycznia br. produkt „Mrożony stek z marlina” firmy FRIME, oznakowany numerem partii 43701, został wycofany ze sprzedaży ze sklepów Biedronka w całej Polsce. Powodem wycofania było podejrzenie przekroczenia dopuszczalnego poziomu rtęci ww. produkcie dostarczonym przez firmę FRIME. Zgodnie z obowiązującymi w naszej sieci standardami, podejrzenie nawet minimalnych przekroczeń normy stanowi podstawę do wycofania produktu.
Klienci, którzy kupili w naszej sieci „Mrożony stek z marlina” dostarczony przez firmę FRIME, o wskazanym numerze partii, mogą dokonać jego zwrotu w dowolnym sklepie sieci Biedronka. Wystarczy, że zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (co konieczne jest do identyfikacji partii produktu), a otrzymają zwrot należności. Komunikat do klientów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu został umieszczony na tablicach informacyjnych w sklepach Biedronka.
O podjętych działaniach powiadomiono również dostawcę wskazanego produktu. Sposób postępowania naszej sieci w tej kwestii jest konsekwencją funkcjonowania rozbudowanego systemu kontroli jakości i bezpieczeństwa produktów. System wdrożony przez JMP, obejmuje m.in. regularne badania produktów pod kątem spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności, a także procedury w przypadku wystąpienia wątpliwości odnośnie jakości sprzedawanych artykułów." 
źródło: http://wiadomosci.radiozet.pl

7 komentarzy:

 1. skąd rtęć w tych rybach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość jeśli nie każda ryba jest skażona rtęcią w mniejszym lub większym stopniu, ale nie ma tu co panikować bo groźne są opary, a nie sama rtęć.

   Usuń
  2. Co ty za brednie piszesz? Biedronka ci płaci za takie kłamstwa czy co? Skażone są tylko ryby ze skażonych wód lub z hodowli w których karmi się ryby paszą z innych skażonych ryb.Normalna ryba nie ma sladu żadnej rtęci.

   Usuń
 2. Ryby cały czas są do kupienia Biedra Morawica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapewne pochodzą z innej partii dostawy

   Usuń
 3. Daj sie zaskoczyć jakością Biedronki

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś zalogowany wybierz opcję "Komentarz jako:" następnie "Nazwa" i wpisz swoje imię lub pseudonim. Ułatwi to komunikację między użytkownikami. Obraźliwe komentarze oraz linki do stron nie na temat będą usuwane.

Reklama 2