Reklama

piątek, 24 czerwca 2016

Akcesoria elektroniczne z Biedronki

Akcesoria elektroniczne w Biedronce są sprzedawane od 23.06.2016 r. i kosztują niecałe 10 zł za sztukę. Do wyboru mamy mysz, ładowarkę samochodową, ładowarkę sieciową, 3 metrowy przewód.

Akcesoria elektroniczne z Biedronki mysz, ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa
źródło: biedronka.pl

Akcesoria elektroniczne z Biedronki - do wyboru:
- biała mysz przewodowa
- ładowarka samochodowa
- ładowarka sieciowa ze złączem USB
- 3 metrowy przewód do ładowania i transmisji danych

16 komentarzy:

 1. Coś więcej o tych ładowarkach?

  OdpowiedzUsuń
 2. taka myszka była w biedronce na początku roku

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłem myszkę bo w tych które mam już kilka razy wymieniałem mikrostyki. Niestety, jeszcze tego samego dnia zwróciłem. Wygląda schludnie ale jej konstrukcja jest taka, że klikając, myszka unosi się po przeciwległej stronie. Inaczej mówiąc, żeby kliknąć, trzeba delikatnie dociskać myszkę dłonią, bo inaczej dociśnie sie myszkę a ta przesunie kursor przed kliknięciem. Powodem tego jest jest "łódeczkowata" konstrukcja (górna część jest bardziej wysunięta niż dolna). Nie wiem, czy zrozumiale wytłumaczyłem ale w skrócie mało wygodne jest korzystanie z tej myszki.

  OdpowiedzUsuń
 4. ładowarki mają na wyjściu 1A (jeżeli mają faktycznie tyle w rzeczywistości to za te pieniądze jest nieźle), kabel natomiast tylko do przesyłu danych się nadaje (obciążenie prądowe 0,5A)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz mi wytłumaczyć jak mierzysz obciążenie prądowe kabla USB? Mam multimetr ale jestem kompletnym laikiem.

   Usuń
  2. Tego się nie mierzy multimetrem. Kable mają określone parametry obciążenia w zależności od przekroju.

   Usuń
  3. Obciążenie prądowe jest napisane na opakowani!

   Usuń
 5. Kupiłem wczoraj ten 3 metrowy kabel i tel normalnie się ładuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kupiłem ładowarkę sieciową i myszkę z tej oferty. Ładowarka testowana z Galaxy S3 i działa poprawnie (prąd około 1A, czyli tyle ile jest deklarowane). Myszka - do takiego kształtu trzeba się przyzwyczaić, ma niski profil co dla niektórych może być niewygodne, minusem jest też fakt, że ta myszka jest strasznie lekka (wyprostowany kabel potrafi ją po biurku przeciągnąć, gdy chce wrócić do poprzedniego złożonego stanu). Co do kabli (tych o długości 3m) - na odwrocie opakowania jest informacja, że maksymalny prąd ładowania przez ten kabel to 500mA - smartfony będą się ładować, ale połowę wolniej niż na lepszych kablach, przez które może przechodzić 1A.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przez ten kabel niekoniecznie będzie wolniejsze ładowanie. Co najwyżej przekroczenie 0.5A spowoduje zagrzanie się przewodu, lub jego upalenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z zagrzaniem albo upaleniem przewodu nigdy się nie spotkałem, natomiast z moich obserwacji wynika, że przez słabsze kable z tej samej ładowarki przechodzi prąd o mniejszym natężeniu niż przez te lepsze. Dla przykładu: miałem dwa kable - jeden oryginalny od Samsunga, a drugi za 10 zł z jakiegoś marketu. Po podłączeniu ich do tej samej ładowarki i do tego samego telefonu na pierwszym miałem wskazanie 1A, a na drugim okolice 0,5A - ze słabszym kablem nic się nie działo nawet, gdy telefon był nim ładowany całą noc i kabel ten działa do dziś (nic nie przepalone, przewód się nie grzał).

   Usuń
  2. Jeżeli kabel jest słabszy (cieńszy), to wiadomo że obciążenie musi być mniejsze. Powiedzmy że jest to 0,5A. Na takim kabelku(jako że ma większą rezystancję), przy większych prądach odłoży się na jego końcach spadek napięcia. To tak jakby włączyć w obwód dodatkowy rezystor szeregowy. Odłożony spadek napięcia na takim kabelku to pewna oddana moc zamieniona na ciepło. Wielkość tego ciepła jest zależna od rezystancji przewodu, ta zależy od przekroju, także od wysokości napięcia i pobieranego prądu przez odbiornik. Zwykłe prawo Ohma. To, że u Ciebie się nic nie działo oznacza tyle, że mimo wszystko warunki użytkowania nie były bardzo skrajne.

   Usuń
 8. Tylko że rezystancja przewodu nie jest aż tak skrajna aby grzać przewód.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy przepływ prądu w każdym przewodniku powoduje straty. Nawet jeśli tego nie potrafisz odczuć, to straty te zamieniane są w ciepło. Jak napisałem wcześniej, w skrajnym (W SKRAJNYM!)przypadku może wystąpić upalenie. Oczywiście trzeba brać pod uwagę moc ładowarki, której wydajność prądowa może być 1 czy 2A i zwykle przy zbliżeniu się do tych wartości zadziała ograniczenie prądowe. A co będzie, kiedy taki kabel zasilimy źródłem o wydajności 10A, przykładowo z akumulatora? Zresztą, tu nie miejsce na takie wykłady i przepychanki. Oceniamy ofertę, a ta w tym przypadku jest ok. Mam ten kabel, cena jest znośna, długość taką potrzebowałem i jakość wykonania nie budzi w tej chwili moich zastrzeżeń. Zobaczymy jak zachowa się po dłuższym użytkowaniu. Struktura (budowa)kabla nie odbiega od tych dodawanych do ładowarek Samsung (2A), czy innych znanych firm. Pomierzę też różnicę w czasie ładowania tabletu i telefonu z tej samej ładowarki przy kabelku firmowym i tym z oferty.

   Usuń
 9. I jak panowie, kable nadal działają, nie uszkodziły telefonu/tabletu? Biedronka ponownie ma ładowarki i kable USB w ofercie, zastanawiam się nad zakupem

  OdpowiedzUsuń
 10. Kupiłem 2 ładowarki i 2 kable. O ile ładowarki działają bez zarzutu, to kable mi nie zadziałały ani po podłączeniu ładowarki, ani do komputera. Testowałem na 4 różnych urządzeniach (2 Samsung Galaxy, Nokia i tablet)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś zalogowany wybierz opcję "Komentarz jako:" następnie "Nazwa" i wpisz swoje imię lub pseudonim. Ułatwi to komunikację między użytkownikami. Obraźliwe komentarze oraz linki do stron nie na temat będą usuwane.

Reklama 2