Reklama

czwartek, 10 marca 2016

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB w Biedronce jest sprzedawana od 10.03.2016 r. i kosztuje niecałe 17 zł. Karta o pojemność 8 GB z oznaczeniem class 10 pozwala na zapis plików wideo w jakości Full HD.

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki test

Kupując kartę SanDisk Ultra microSDHC UHS-I z Biedronki dostajemy w zestawie adapter. Dzięki temu kartę możemy wykorzystać w czytnikach kart czy urządzeniach, które obsługują wyłącznie większe gabarytowo, klasyczne karty typu SD.

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki test Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki test

Według danych producenta maksymalna prędkość odczytu wynosi 48 MB/s. Na opakowaniu nie ma podanej prędkości zapisu ale jest podana na stronie internetowego sklepu Sandisk i wynosi 15 MB/s.
Na moim czytniku kart SanDisk Extreme Pro UHS-II SD USB 3.0 (widoczny na ostatnim zdjęciu) w programie do testowania CrystalDiskMark udało się osiągnąć prędkość odczytu nieco ponad 45 MB/s a prędkość zapisu 14,68 MB/s. Sprawdziłem parametry na pliku z filmem o rozmiarze 1,42 GB i maksymalna prędkość zapisu wyniosła trochę ponad 14 MB/s.

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki testujemy Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki testujemy

Pamiętajmy, że nasz sprzęt może ograniczać osiągi nowych kart SD! Na komputerze ze starszym czytnikiem kart w standardzie USB 2.0 prędkość odczytu wyniosła 22 MB/s a prędkość zapisu 14 MB/s. Warto zwrócić uwagę na to w jakim urządzeniu będzie używana karta SD. Starsze czytniki nie obsługują w pełni możliwości karty i prędkość transferu będzie niższa.

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki testujemy Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki testujemy

Kiedy kartę włożymy do tabletu lub smartfona z Androidem możemy skorzystać z aplikacji SanDisk Memory Zone służącej do zarządzania pamięcią. Możemy ją pobrać z Google Play. SanDisk Memory Zone pozwala na przesyłanie i tworzenie kopii zapasowych plików, a także na zabezpieczenie ich przez funkcję ochrony hasłem.

Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki testujemy Karta SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 8 GB z Biedronki testujemy

Jeśli potrzebujemy szybkiej karty w rozsądnej cenie a 8GB nam wystarczy warto rozważyć zakup karty SanDisk Ultra microSDHC UHS-I w Biedronce. Sprawdzi się w tablecie, smartfonie, aparacie fotograficznym czy nawigacji GPS. Produkt ma gwarancje na 10 lat.

3 komentarze:

  1. Kupiłam do telefonu. Szukałam taniej karty z długą gwarancją i ta jest ok.

    OdpowiedzUsuń
  2. To moja druga karta Sandiska. Jak dotąd nie miałem z nimi żadnych problemów. Jest wystarczająco szybka przy wykorzystaniu zarówno w aparacie cyfrowym (kompakt) czy też telefonie. Przegrywanie z karty na komputer i odwrotnie jest szybkie.

    OdpowiedzUsuń
  3. W nawigacji GPS działa znakomicie. Cena też nieduża.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś zalogowany wybierz opcję "Komentarz jako:" następnie "Nazwa" i wpisz swoje imię lub pseudonim. Ułatwi to komunikację między użytkownikami. Obraźliwe komentarze oraz linki do stron nie na temat będą usuwane.

Reklama 2