Projektor multimedialny Hykker Vision 180 w Biedronce będzie sprzedawany od 13.09.2018 roku za 299 złotych. Jest to następca projektora Hykker LED Vision 130. Do niedawna cena projektora, który pozwalał na wyświetlanie filmów na ścianie była zaporowa dla większości amatorów kina. Teraz za niecałe 300 złotych możemy mieć projektor i zmienić pokój w salę kinową.
Niewątpliwą zaletą Hykker LED Vision 180 jest niska cena, która w urządzeniach tego typu zazwyczaj jest dużo wyższa. Całość wykonana jest dobrze i trudno się tu do czegoś przyczepić. Jedyna rzecz którą można dopracować to plastikowa osłona obiektywu, która z racji tego że jest za luźna to może wypadać gdy obrócimy projektor soczewką do dołu. Jednak według mnie nie jest to istotna wada. Rozmieszczenie gniazd z tyłu obudowy i przycisków na górze jest dobrze przemyślane i nie sprawia problemów z obsługą.
Obudowę wykonano z czarnego plastiku, waga Hykker Vision 180 to 914 gram a wymiary samego projektora to 200 x 161 x 82 mm. Na boku przy soczewce umieszczono pokrętła do zmiany ostrości i trapezowości (nachylenia obrazu). Na dolnej części obudowy umieszczono stopkę do podniszczenia obiektywu oraz gwint na statyw.
Obraz wyświetlany przez projektor multimedialny Hykker Vision 180 ma optyczną rozdzielczość 800 x 480 punktów co pozwala na uzyskanie ekranu o przekątnej od 28 do 180 cali. Odległość projekcji (odległość projektora od ściany) powinien wynosić od 1,2 metra do 5,5 metra.
Z tyłu umieszczono gniazdo: HDMI, 2xUSB, AV (minijack-Cinch), VGA (D-Sub), Audio (minijack) i zasilania. Jest tam też odbiornik podczerwieni do sterowania pilotem.
Duża ilość gniazd pozwoli na podłączenie różnego rodzaju urządzeń. Warto wspomnieć o formatach plików jakie odtworzymy na projektorze. Obsługiwane pliki wideo to: MPG, AV, TS, MOV, MKV, DAT, MP4, VOB, pliki audio: MP3, WMA, AAC, WAV, pliki obrazów: JPG, JPEG, BMP, PNG, pliki tekstowe: TXT. Jak widać wszystkie popularne formaty plików są obsługiwane i otworzymy je np podłączając pamięć USB do projektora.
Jakość obrazu jak na urządzenie w tym przedziale cenowym jest bardzo dobra. W zupełności wystarczy do oglądania bajek, filmów, zdjęć i grania w gry wideo. Bez problemu przeczytamy też napisy w filmach obcojęzycznych. Osoby wymagające od projektora jakości obrazu full HD muszą zapłacić kilkukrotnie wyższą cenę za sprzęt tego typu.
Najlepszy obraz uzyskamy w ciemnym pomieszczeniu w nocy. Podobny efekt uzyskamy w dzień, zasłaniając okna roletami przeciwsłonecznymi. Za dźwięk odpowiada wbudowany głośnik o mocy 5 W. Jest on zadziwiająco dobry pod względem głośności i jakości jeśli chodzi o głośniki montowane w projektorach. Gdy chcemy poczuć się jak w kinie warto podłączyć zewnętrzne głośniki lub słuchawki. Ja podłączyłem do projektora głośnik Hykker Sound Max o mocy 20 W przewodem ze słuchawek Hykker Soul Sound i tak powstał mały zestaw kina domowego marki Hykker. Efekt był świetny.
Wiatrak chłodzący Projektor multimedialny Hykker Vision 180 pracuje dość cicho i nie zagłusza wbudowanego głośnika. Menu w języku polskim jest proste w obsłudze dzięki czemu przeciętny Kowalski nie będzie musiał zaglądać do instrukcji. Niewielki pilot, który dostajemy w zestawie z bateriami (2 szt. AAA) dobrze leży w dłoni, miękkie klawisze działają płynnie a ich rozmieszczenie pozwala na łatwą obsługę projektora. Oprócz pilota w pudełku znajdziemy jeszcze krótki przewód AV/RCA („czincz”), zasilacz sieciowy, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.
Jeśli szukasz projektora multimedialnego zz niecałe 300 złotych to Hykker Vision 180 z Biedronki będzie dobrym wyborem. Jak działa w domowych warunkach można zobaczyć na poniższym filmie.
Projektor multimedialny Hykker Vision 180 z Biedronki- dane techniczne:
- typ projekcji: LCD
- rodzaj lampy: LED
- rozdzielczość optyczna: 800 x 480 punktów
- kontrast: 1800:1
- przekątna obrazu: 28 – 180 cali
- format obrazu: 16:9 lub 4:3
- odległość projekcji: 1,2 – 5,5 m
- gniazda: HDMI, 2xUSB, AV (minijack-Cinch), VGA (D-Sub), Audio (minijack)
- obsługiwane pliki wideo: MPG, AV, TS, MOV, MKV, DAT, MP4, VOB
- obsługiwane pliki audio: MP3, WMA, AAC, WAV
- obsługiwane pliki obrazów: JPG, JPEG, BMP, PNG
- obsługiwane pliki tekstowe: TXT
- zasilanie: 100-240V ~ 2A, 50/60 Hz > 12V 5A
- głośnik: wbudowany, 5W
- regulacje: ostrość, trapezowość (keystone)
- waga urządzenia: 914 gram
- wymiary: 200 x 161 x 82 mm
NIECH ZYJE BIEDRONKA TYLKO TAM KUPUJE I NIC MI SIE NIE PSUJE A CHALWA JEST PRZEPYSZNA ,POZDRAWIAM
OdpowiedzUsuńPff, widziałem recenzje. Głośnik co najmniej żałosny.
OdpowiedzUsuńNa żywo nie słyszałem tego głośnika ale na filmie brzmi lepiej niż w moim ledowym projektorze LG który kosztował 2tysiaki który ledwo słychać na maksymalnej głośnoćsi.
Usuńgłośnik rzeczywiście słaby ale można podłączyć zewnętrzny pyzatym całkiem ok
OdpowiedzUsuńGdyby chociaż te 720p :/
OdpowiedzUsuńDOKŁADNIE !!, co tam głośność zawsze można podłączyć głośnik, ale obrazu nie polepszysz niczym.
UsuńOk super, ale w zadnym tescie w necie nie podaja glosnosci tego projektora. To tez bardzo wazny parametr. Czyzby to bylo scisle, mega tajne? 😉
OdpowiedzUsuńZmierzyłem głośność włączonego projektora bez odtwarzania filmu czyli samego wentylatora.
UsuńUżyłem do tego aplikacji na smartfona o nazwie Sound Meter. Wynik pomiaru z odległości ok. 30 - 40 cm to 38 - 40 dB. Dla porównania głośność lodówki z 2017 roku to 34 dB :-)
Fajny :)
OdpowiedzUsuń